Governor

TOM WOLF
Governor
Since January 20, 2015 (next election in 2022)
governor.pa.gov

Senators

BOB CASEY
Senior Senator for Pennsylvania
Since January 4, 2007 (next election in 2024)
casey.senate.gov

Lt. Governor

JOHN FETTERMAN
Lt. Governor
Since January 15, 2019 (next election in 2022)
governor.pa.gov/lieutenant-governor

Attorney General

JOSH SHAPIRO
Attorney General
Since January 17, 2017 (next election in 2020)
attorneygeneral.gov

Auditor General

EUGENE DEPASQUALE
Auditor General
Since January 17, 2017 (next election in 2020)
paauditor.gov

Treasurer

JOE TORSELLA
Treasurer
Since January 17, 2017 (next election in 2020)
joetorsella.com

Representatives

BRENDAN BOYLE
2nd District
Since January 3, 2019 (Current term ends in 2021)
boyle.house.gov

DWIGHT EVANS
3rd District
Since January 3, 2019 (Current term ends in 2021)
evans.house.gov

MADELEINE DEAN
4th District
Since January 3, 2019 (Current term ends in 2021)
dean.house.gov

MARY SCANLON
5th District
Since January 3, 2019 (Current term ends in 2021)
scanlon.house.gov

CHRISSY HOULAHAN
5th District
Since January 3, 2019 (Current term ends in 2021)
houlahan.house.gov

SUSAN WILD
7th District
Since January 3, 2019 (Current term ends in 2021)
wild.house.gov

MATTHEW CARTWRIGHT
8th District
Since January 3, 2019 (Current term ends in 2021)
cartwright.house.gov

CONOR LAMB
17th District
Since January 3, 2019 (Current term ends in 2021)
lamb.house.gov

MIKE DOYLE, JR.
18th District
Since January 3, 2019 (Current term ends in 2021)
doyle.house.gov

County Commissioners

JOHN SHOWERS
Vice Chairman
unioncountypa.org